Bērni izglītības iestādēs turpina saņemt pienu, augļus un dārzeņus!

Ir apkopotas tās izglītības iestādes, kas 2021./ 2022. mācību gadā pieteikušās dalībai programmā “Piens un augļi skolai”. Prieks par izrādīto aktivitāti arī šogad –  kopumā programmas dalībnieku sarakstā ir 1300 izglītības iestādes no dažādiem Latvijas reģioniem. Bērnu skaits, kas uzturā lietos pienu un veselīgos, laukos audzētos augļus un dārzeņus, ir ievērojams – kopā tie ir 264 165 skolēni un bērnudārza audzēkņi.

Šogad 1173 Latvijas bērnudārzos un skolās bērni dzers pienu, bet 1228 izglītības iestādēs būs pieejami augļi un dārzeņi, ko nodrošina programma. Trīs reizes nedēļā programmas dalībniekiem piegādās svaigus augļus (ābolus, bumbierus, dzērvenes), dārzeņus (burkānus, kāļus, kolrābjus, kāpostus, ķirbjus) vai šo produktu asorti, kā arī pasterizētu pienu bez piedevām.

Šīs programmas mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

12.11.2021.

Publicēts: 12.11.2021