Bezmaksas pienu un dārza labumus varēs saņemt arī bērnudārzu audzēkņi, informē LAD

Turpmāk bezmaksas pienu, kā arī augļus un dārzeņus varēs saņemt ne tikai skolēni, bet arī bērnudārzu audzēkņi. Pirmdien noslēdzas valsts un Eiropas Komisijas programmas „Skolas piens” un „Augļi skolai”. Jaunajā mācību gadā abas programmas apvienos vienā un paredzētas izmaiņas, Latvijas Radio pastāstīja Lauku atbalsta dienesta Tirgus kopējās organizācijas departamenta direktore Olga Ziņkovska.

Pienu gan bērnudārzu audzēkņi, gan skolās izglītojamie 1. līdz 9. klases audzēkņi varēs saņemt ar 1. oktobri, sacīja Ziņkovska. Jaunums ir tas, ka pienu šogad varēs saņemt trīs reizes nedēļā un porcijas ierobežojums bērnam būs 250 ml.

Augļu un dārzeņu programma tiks īstenota no 1. novembra līdzīgi kā pagājušajā mācību gadā. Bet arī šajā programmā auditorija tiek paplašināta arī ar pirmsskolas audzēkņiem.

“Mūsuprāt, ir lielisks jaunums, ka arī bērnudārza bērniņi varēs saņemt līdz 100 gramu porciju svaigu augļu, kas varētu būt āboli un bumbieri, vai arī dārzeņu porciju,” teica Ziņkovska.

Klausīties LSM.LV

Skatīties SKATIES.LV