Atbalsts augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs ("Augļi skolai")

Eiropas Komisijas Programma „Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programma “Augļi skolai” atbilst KLP mērķiem – veicināt lauksaimniecībā nodarbināto personu ienākumus, stabilizēt tirgu, gan pašreiz, gan turpmāk nodrošināt piedāvāto produktu pieejamību, kā arī panākt, lai gados jaunie svaigu augļu un dārzeņu patērētāji ieciena šos produktus un lieto tos uzturā lielākā daudzumā arī turpmāk.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu produkcijas patēriņu un nākotnē samazināt veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Augļu un dārzeņu produktu izdales periods 2016./2017.mācību gadā ir no 2016.gada 1.novembra līdz 2017.gada 17.februārim.

Atbalsta periodā skolēni trīs reizes mācību nedēļā saņem augļu un dārzeņu (āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni, kāļi un ķirbji), vai to asorti porciju.

Atbalstāmās nozares

• Tirgus veicināšanas pasākumi