Konkursi

Mērķis: Izglītot sākumskolas izglītojamos par piena un augļu nozīmi veselīgā uzturā, veicinot veselīgu paradumu ieviešanu jau bērnībā.

Dalībnieki: Latvijas vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu skolēni (visa klase kopā).

Uzdevums: Izveidot radošu darbu/projektu par tēmu “Mana veselīgā ēdienkarte”, ievērojot šādas prasības:

– Darba atbilstība un aktualitāte izvirzītajai tēmai.

– Radoša pieeja darba veikšanai un vizuālajam noformējumam.

– Izglītojoša vēstījuma sniegšana un piena un augļu popularizēšana ikdienas uzturā.

– Atbilstība nolikuma prasībām.

Pieteikšanās:

Aizpildot elektronisko anketu bit.ly/piensunaugli līdz 2024. gada 22. aprīlim.

Darbu iesniegšana:

Līdz 30. aprīlim (ieskaitot) nosūtot uz e-pastu konkurss@vatp.lv vai nogādājot klātienē Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

Pievienojot norādi “Konkurss “Mana veselīgā ēdienkarte”” un informāciju par izglītības iestādi, klasi, komandas nosaukumu un klases audzinātāju.

Atbalsta vebināri:

Tiks organizēti 2 vebināri ar noderīgu informāciju par veselīgu uzturu un iespēju uzdot jautājumus organizatoriem.

Galvenās balvas:

 1. vieta: ieejas biļetes uz atpūtas/izklaides vietu visai klasei un apmaksāts autobuss.
 2. vieta: 5 galda spēles.
 3. vieta: 3 galda spēles.

Simpātiju balva: personalizētas ūdens pudeles klasei, kas iegūs visvairāk balsu sociālajos tīklos.

Veicināšanas balvas: digitālas diploms visām dalībnieku klasēm un skolām.

Rezultāti:

Tiks publicēti tīmekļa vietnē www.piensaugliskolai.lv un sociālajos tīklos.

Virtuālā galerija ar iesniegtajiem darbiem tiks izvietota tīmekļa vietnē.

Nolikums

Lai izdodas!

Konkursa rezultāti

Nākamais līmenis: veselīgs uztursPavasaris ir īstais laiks, lai pievērstu uzmanību veselīgākam uzturam un laimētu izcilas balvas!

Konkursa mērķis ir ne tikai īstenot interesantas aktivitātes ar spēles palīdzību, bet arī apgūt zināšanas par veselīgu uzturu.

Programmas “Piens un augļi skolai” sociālo tīklu profilos @PiensAugliSkolai līdz pat 30. aprīlim publicēsim dažādus informējošus un izglītojošus ierakstus. Izpildot vismaz vienu publicēto uzdevumu, Tev ir iespēja piedalīties balvu izlozē!

KAS VAR PIEDALĪTIES UZDEVUMU IZPILDĒ?

Uzdevumus var pildīt un balvu izlozē var piedalīties jaunieši. Atgādinām, ka jauniešiem, kas nav sasnieguši atbilstošo vecumu sociālo tīklu lietošanai, aktivitātes jāsaskaņo ar vecākiem.

KĀ NOTIKS UZDEVUMU IZPILDE?

Uzdevumus marķēsim ar tēmturi #NākamaisLīmenis. Uzmanīgi lasi nosacījumus un izpildi tos – tie var būt kāda komentāra ierakstīšana, ieraksta atzīmēšana ar emocijzīmi vai ziņu iesūtīšana profilam.

Reizi mēnesī mēs apkoposim izpildīto uzdevumu rezultātus un kādam no dalībniekiem izlozēsim konkursa balvas.

KO VAR LAIMĒT?

 • Logitech austiņas ar mikrofonu (x1) – balvas saņēmējs tiks izvēlēts 7. martā. Pēc nejaušības principa kā balvas saņēmējs izvēlēts Roberts Kārkliņš!
 • Logitech datorpeli (x1) – balvas saņēmējs tiks izvēlēts 4. aprīlī. Pēc nejaušības principa kā balvas saņēmēja izvēlēta Beāte Blavaščinaite!
 • Datorkrēslu (x1) – balvas saņēmējs tiks izvēlēts 2024. gada 2. maijā. Pēc nejaušības principa kā balvas saņēmēja izvēlēta Kate Kaminska!

Kā arī veicināšanas balvas – puzles un galda spēles.

KĀPĒC PIEDALĪTIES?

Protams, ikvienu motivē iespēja laimēt balvas, tomēr, izpildot diezgan vienkāršus uzdevumus, konkursa noslēgumā būsi iemācījies ko vērtīgu par veselīgu uzturu, jo tos papildināsim ar noderīgiem uztura padomiem ikvienam!

Lai izdodas!

PIEVĒRS UZMANĪBU!

Dalībnieki, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, konkursā balvu izlozei var piedalīties tikai ar vecāku atļauju.

Lauku atbalsta dienests 5.-9.klašu skolēnus aicina līdz 30.maijam pārbaudīt savas zināšanas digitāla testa formātā par “Piens un augļi skolai” programmas īstenotajiem atbalsta produktiem.

 

Digitālā testa konkurss tiek organizēts divās programmas produktu kategorijās: piens un augļi un dārzeņi.

 

Dalībnieki tiek aicināti izpildīt vienu vai abus no digitālajiem testiem, kur ir jāatbild uz 8 jautājumiem, izvēloties vienu no 3 piedāvātajiem atbilžu variantiem. Dalībniekam ir neierobežotas iespējas atkārtoti pildīt testu, jo tikai atbildot uz visiem jautājumiem pareizi, dalībniekam ir iespēja reģistrēties lielajai balvu izlozei, kas notiks 31.maijā.

 

Izpildot abus testus, dalībnieks palielina iespējas laimēt kādu no lieliskajām balvām!

 

Balvu fonds:

2x Viedpulkstenis Garmin Venu SQ

2x Bezvadu skaļrunis JBL Charge Essential 2

2x Bezvadu austiņas JBL 710BT

 

Dalībnieki, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, digitālā testa konkursā balvu izlozei var piedalīties tikai ar vecāku atļauju.

Personas datu apstrāde
Konkursa nolikums

Lauku atbalsta dienests aicina 5. līdz 9.klašu skolēnus no 25.aprīļa līdz 18.maijam piedalīties recepšu konkursā #veselsAUDZIS, lai popularizētu programmu “Piens un augļi skolai”, kā arī veicinātu veselīga uztura lietošanu ikdienā.
Konkurss tiek organizēts divās vecuma grupās: no 5. līdz 7.klasei un no 8. līdz 9.klasei.

Kas jādara?

 1. Pagatavo interesantu recepti, izmantojot vienu vai vairākus produktus no programmas “Skolas piens un auglis”: pasterizēts piens, āboli, bumbieri, kāposti, kolrābji, burkāni, ķirbji, kāļi, lielogu dzērvenes;
 2. Aicinām procesu filmēt, fotografēt vai citā interesantā veidā iemūžināt receptes gatavošanu;
 3. Sagatavoto recepti publicē kādā no sociālajiem tīkliem (TikTok, Instagram vai Facebook), izmantojot tēmturus #veselsAudzis un #LAD;
 4. Receptes vērtēs kompetenta žūrija, kurā iekļauti dažādu jomu pārstāvji, piemēram, uztura speciālists, pediatrs u.c.
 5. Uzvarētājus paziņosim 23.maijā.

Konkursa nolikums

Konkursā bērni, kuri nav sasnieguši atbilstošu vecumu sociālo tīklu patstāvīgai izmantošanai, var piedalīties tikai ar vecāku atļauju.

Uzvarētāji

konkursa Izzini kopā piramīdaKonkurss notiek no 2020. gada novembra līdz 2021.gada 14.maijam pirmsskolas 5 un 6 gadu vecuma bērniem un 1.-4.klašu skolēniem.

Konkursa dalībnieki tiek aicināti konkursā iesniegt radošo darbu, kurā attēlotas dažādas aktivitātes kas veido mūsu ikdienas paradumus un rosina mūs ēst veselīgi.

Konkursa ietvaros dalībnieki aicināti kopā ar ģimeni, ja tas būs iespējams epidemioloģiskās situācijas dēļ, apmeklēt zemnieku saimniecības vai pārtikas ražošanas saimniecības un iepazīt produkciju, augus un dzīvniekus. Ja nevar doties tālākā ekskursijā, kopā ar savējiem var apmeklē un iepazīt kādu no Eko veikaliem, zemnieku tirdziņu un citas vietas.

Konkursā var kopā ar ģimeni izzināt sava reģiona ēšanas tradīcijas, raksturīgos ēdienus un receptes. Izmēģināt kopā ar ģimeni kādu veselīga ēdiena recepti, kas tiek pagatavots, izmantojot vietējos reģionā pieejamos produktus.

Šobrīd ir ļoti svarīgi veltīt laiku savai veselībai, enerģiskai atpūtai svaigā gaisā un sporta aktivitātēm. Konkursā šādas aktivitātes jāveic kopā ar ģimeni.

Konkursā aicināti piedalīties pirmsskolas izglītības iestāžu 5 un 6 gadīgie un izglītības iestāžu 1.-2. klašu un 3.-4. klašu izglītojamie kopā ar pedagogu un savām ģimenēm. Ģimene šajā gadījumā ir plašā izpratnē, ļaujot dalībniekiem pašiem definēt šī jēdziena izpratni. Ģimenei ir jāpiedalās visu uzdevumu veikšanā. No vienas iestādes/klases var piedalīties vairākas komandas. Dalībnieku skaits komandā ir 6 – 10 vienas vecuma grupas audzēkņi kopā ar savām ģimenēm.

Konkursa darbu iesniegšana notiek līdz 2021.gada 14.maijam, bet rezultāti tiks paziņoti 2021.gada 31.maijā. Konkursa uzvarētāji saņems balvu – pārsteigumiem piepildītu veselīga uztura grozu ģimenes piknikam katrai uzvarētāju komandas ģimenei.

Nolikums, īsā versija (PDF)

Nolikums, pilnā versija (PDF)

Pieteikums (DOC)

Konkursa uzdevumi

 • Konkursa darbu iesniegšana – līdz 2021. gada 14. maijam nosūtot uz e-pastu mc@llu.lv 

Rezultāti

tiktok izaicinajums rakstamgalda chekPieņem TIKTOK izaicinājumu – parādi, kas atrodas uz tava rakstāmgalda, un laimē lieliskas balvas.

TIKTOK izaicinājumu un skaņas celiņu atradīsi @skolaspiens TIKTOK profilā. Neaizmirsti pievienot tēmturi (haštagu) #skolaspiensunaugļi. Savu TikToku publicē līdz 14. februārim. Starp visiem šajā izaicinājumā publicētajiem video izlozēsim sešus balvu saņēmējus. Uzvarētājus paziņosim 15. februārī @skolaspiens TIKTOK profilā.

Balvu fonds:

 • Planšetdators Samsung Galaxy Tab A 8.0
 • 2x bezvadu austiņas ar uzlādes futrāli JBL 125TWS
 • 3x bezvadu austiņas ar galvas stīpu JBL Tune 500BT

Atceries par savu veselību – sociālos tīklus izmanto mērķtiecīgi, ievērojot visus drošības pasākums! Ja neesi pilngadīgs, par savām aktivitātēm sociālajos tīklos informē pieaugušos!

Uzvarētāji paziņoti TikTok profilā @skolaspiens

Kā no sēklas izaug augs? Kā tas jākopj? Kā konkrētus augus var izmantot ēdiena pagatavošanā? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem bērni Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs meklēs un atradīs atbildes!

Konkursa mērķis ir veicināt pirmsskolas iestāžu skolēnu izpratni par to, kā no sēkliņas izaug augs, kādas rūpes tas prasa, vienlaikus pievēršot uzmanību programmas “Piens un augļi skolai” īstenošanai pirmsskolas izglītības iestādēs, veselīga uztura nozīmei, kā arī attīstīt bērnos pašizpausmes, pašiniciatīvas un radošās spējas.

Marta mēnesī pirmsskolas izglītības iestādes saņem “Stādu kastes” (sēklas, augsni, kasti) kopā ar informatīvo lapu par sēklu audzēšanu.

Konkursa laikā bērni kopā ar pedagogiem sēj, kopj, pēta un vēro augu un veido radošo darbu – zīmējumu kopumu, kolāžu, foto kolāžu, video vai citu radošu vizuālo darbu. 

Konkurss norit no 2019. gada 20. marta līdz 28. maijam, bet tā uzvarētāji tiks paziņoti 7.jūnijā.

Konkursu “No sēklas līdz galdam” Eiropas Komisijas programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros organizē Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Lauku atbalsta dienests .

Nolikums

Pieteikuma anketa (nosūtāma kopā ar radošo darbu)

Rezultāti

Speciālbalvu saņēmēji

Vai esi mēģinājis dzert pienu tā, ka paliek baltas ūsas?

Vai esi kodis ābolā tā, ka sula pa gaisu?

Vai Tu daudz zini par Valsts un Eiropas Savienības Skolu apgādes programmu “Piens un augļi skolai”. Varbūt Tu esi viens no tiem, kas skolā izbauda veselīgos un garšīgos produktus?

Lai vai kā, svarīgākais ir tas, ka Tu zini par veselīga uztura nozīmību un par augļu, dārzeņu un piena lietošanu uzturā.

Ja Tu izbaudīji Latvijas valsts simtgades pasākumu “Lauki ienāk pilsētā” plašo programmu 2018.gada 8.septembrī Rīgā, Daugavas krastmalā, droši vien pamanīji tēlus – ļoti iespaidīga izmēra Bumbieri un viņa draudzeni milzīgo Zemeni, kuri cienāja pasākuma  apmeklētājus ar āboliem, dzērvenēm un pienu, piedāvāja piedalīties konkursā. Kādā no teltīm bija sagatavota vieta, kur varēja sagatavoties- iegūt piena ūsas vai nobriest pašam sulīgākajam kodienam ābolā un ….NOFOTOGRAFĒTIES! Jau pēc pāris minūtēm varēja iegūt bildes un vēl tik bija jāpiereģistrējas, lai kļūtu par konkursa dalībnieku.

Atraktīvāko fotogrāfiju konkursā varēja piedalīties ikviens, kopā ar draugiem vai ģimeni, galvenais, lai fotogrāfija sanāktu atraktīva piena un augļu veselīguma popularizētāja.

Pilnīgi visas tajā dienā sabildētās fotogrāfijas piedalās konkursā. Rezultātus izvērtēs zinoša žūrija- fotogrāfi, skatuves un stila specialisti, pasākuma organizatori un Zemkopības ministrijas pārstāvji. Rezultāti tiks apkopoti 2018.gada septembrī.

Arī Tu vari apskatīt pievienotās fotogrāfijas un izteikt savu viedokli.

Protams, kā jau konkursā – būs arī ar fotografēšanos saistītas balvas! Bet par tām, nedaudz vēlāk.

Visas aktivitātes dalībnieki tika aicināti iemūžināt  arī savos fotoaparātos un mobilajos telefonos. Lūdzām, ja tās tiek izvietotas sociālajos tīklos, pievienot  tēmturi  #piensunaugļiskolai .

 

* Pirms fotografēšanās visi kas vēlas piedalīties šajā konkursā tika lūgti pēc ES regulas Nr. 2016/679 par Personas datu aizsardzību noteiktajām prasībām lūgti aizpildīt anketu.

 

Konkursa rezultāti

Konkursa dalībnieku fotogrāfiju izvērtēšanas process bija ļoti grūts, jo varenu ūsu un sulīgu ābolu kodēju bija daudz. Svarīgākais un grūtākais bija noteikt, kuri bija paši atraktīvākie cilvēki.

Tāpēc ir ne tikai pirmā vieta, bet vairākas nominācijas un vairāki uzvarētāji. Šoreiz nosaukto uzvarētāju secībai pat nav nozīmes, visi nosauktie ir vienādi uzvarētāji.

Konkursa organizētāji sazināsies ar visiem uzvarētājiem un visiem tiks izsūtītas balvas – kanvas ar Jūsu pašu veiksmīgajām bildēm.

Konkursa darbu vērtētāji izvirzīja vairākas nominācijas: Superīgākās piena ūsas!, Piens un sula diviem! Kopā jautrāk!

Latvijas Lauksaimniecības universitāte organizē konkursu. Līdz 28. maijam kopā ar saviem klasesbiedriem, draugiem vai grupiņu veido un apraksti vizuālus tēlus, kas atspoguļo Tavus draugus – pienu, augļus un dārzeņus – un piedalies konkursā.

Iespējams, ka tieši Tevis veidotie tēli “atdzīvosies” un turpmāk piedalīsies dažādos pasākumos bērniem un jauniešiem, bet Tu pats varēsi doties ekskursijās uz saimniecībām un uzņēmumiem, kuros tiek radīti veselīgie piena, augļu un dārzeņu produkti.

Konkursa darbu pieņemšana tiek pagarināta līdz 1.jūnijam!

Konkursa nolikums

Konkursa rezultāti

Sveicam Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, 5a klases komandu “M&M”!

Ābols Pienšļācis ir kļuvis par programmas “Piens un augļi skolai” draugu! Programmas draugu turpmāk varēsi sastapt dažādos pasākumos, kur tas rosinās ēst veselīgi.

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9. klašu skolēnus piedalīties programmas “Piens un augļi skolai” konkursā. Konkursa ietvaros bērni un skolēni tiek aicināti apkopot pieredzes stāstus par to, kā Latvijas izglītības iestādēs tiek īstenota programma “Piens un augļi skolai”. Konkurss noritēs no 2017. gada 11. decembra līdz 2018. gada 28. februārim.

Bērnus un jauniešu LAD aicina atbildēt, piemēram, uz jautājumu: Kā bērnudārzā vai skolā dzer pienu un ēd augļus un dārzeņus? Vai un kāpēc bērniem un jauniešiem patīk šī programma? Konkursā var iesniegt zīmējumu kopumus, kolāžas, video, animācijas, fotokolāžas, komiksus vai citus vizuālos darbus, kas tiek veidoti kā stāsti. Tos var būt veidojusi visa klase, bērnudārza grupa vai konkrētas klases skolēnu grupa.

Konkursa uzvarētāji saņems izglītojošu spēļu komplektus, sporta aprīkojuma komplektus, bet paši labākie – iespēju atbraukt uz Rīgu un apmeklēt interesantus pasākumus. Ja uzvarētāji būs rīdzinieki, viņiem  tiks nodrošināta iespēja paviesoties kādā citā Latvijas pilsētā.

Konkursa nolikums

Rezultāti

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija no 2017. gada 5. aprīļa līdz 2017. gada 30. aprīlim aicināja visus Latvijas skolēnus, kuri ir vecumā no 6 līdz 14 gadiem piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”. Izstrādātais logo un devīze tika ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas gan Latvijā, gan citās valstīs. Konkursa galvenā balva, ko saņēma labākā logo un devīzes autori, ir planšetdators. Plašāka nosacījumi dalībai konkursā ir lasāmi konkursa nolikumā.

ES skolu programmu “Skolas piens” un “Augļi skolai” logo un saukļa konkursa nolikums.pdf

Konkursa rezultāti

Uzvarētāji

 

Konkursam iesūtītās devīzes idejas.pdf

Konkursam iesūtītās logo idejas

Skip to content