Konkurss pirmsskolas 5 un 6 gadu vecuma bērniem un 1.-4.klašu skolēniem

No 2020. gada novembra līdz 2021.gada 1.martam programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros notiks konkurss pirmsskolas 5 un 6 gadu vecuma bērniem un 1.-4.klašu skolēniem “Esi aktīvs! Dari kopā!”.

Konkursa dalībnieki tiek aicināti konkursā iesniegt radošo darbu, kurā attēlotas dažādas aktivitātes kas veido mūsu ikdienas paradumus un rosina mūs ēst veselīgi.

Konkursa ietvaros dalībnieki aicināti kopā ar ģimeni, ja tas būs iespējams epidemioloģiskās situācijas dēļ, apmeklēt zemnieku saimniecības vai pārtikas ražošanas saimniecības un iepazīt produkciju, augus un dzīvniekus. Ja nevar doties tālākā ekskursijā, kopā ar savējiem var apmeklē un iepazīt kādu no Eko veikaliem, zemnieku tirdziņu un citas vietas.

Konkursā var kopā ar ģimeni izzināt sava reģiona ēšanas tradīcijas, raksturīgos ēdienus un receptes. Izmēģināt kopā ar ģimeni kādu veselīga ēdiena recepti, kas tiek pagatavots, izmantojot vietējos reģionā pieejamos produktus.

Šobrīd ir ļoti svarīgi veltīt laiku savai veselībai, enerģiskai atpūtai svaigā gaisā un sporta aktivitātēm. Konkursā šādas aktivitātes jāveic kopā ar ģimeni.

Konkursā aicināti piedalīties pirmsskolas izglītības iestāžu 5 un 6 gadīgie un izglītības iestāžu 1.-2. klašu un 3.-4. klašu izglītojamie kopā ar pedagogu un savām ģimenēm. Ģimene šajā gadījumā ir plašā izpratnē, ļaujot dalībniekiem pašiem definēt šī jēdziena izpratni. Ģimenei ir jāpiedalās visu uzdevumu veikšanā. No vienas iestādes/klases var piedalīties vairākas komandas. Dalībnieku skaits komandā ir 6 – 10 vienas vecuma grupas audzēkņi kopā ar savām ģimenēm.

Konkursa darbu iesniegšana notiek līdz 2021.gada 1.martam, bet rezultāti tiks paziņoti 2021.gada 1.aprīlī. Konkursa uzvarētāji saņems balvu – iespēju doties ekskursijā.

Konkursu organizē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Lauku atbalsta dienestu un izglītības iestādēm.

Tā kā dalībnieki var tikt fotografēti vai filmēti, un fotogrāfijas un audiovizuālais materiāls var tikt publiskots ar mērķi popularizēt bērnu radošās aktivitātes un atspoguļot to norises sabiedrības interesēs, tāpēc tiks ievēroti visi personas datu aizsardzības nosacījumi.

Plašāka informācija par konkursu un visi konkursa materiāli pieejami programmas mājaslapā.

Organizētāju kontaktinformācija:

Latvijas Lauksaimniecības universitāte Mūžizglītības centrs