Piens Tavai veselībai!

Glāze piena katru dienu? Tieši tā, jo piens ir ļoti svarīga ikdienas uztura sastāvdaļa. Tajā ir gan fosfors, magnijs, kalcijs, kā arī olbaltumvielas. Turklāt pienā ir daudz vitamīnu un uzturvielu, kas palīdz augt stiprākiem.

Kalcijs ir nozīmīgs mūsu kaulu un zobu augšanas procesā – tas sniedz visu nepieciešamo zobu stipruma uzturēšanai. Veseli zobi ir ļoti būtiski! Zobi nodrošina to, ka mēs ēdamo varam nokost un sasmalcināt. Tālāk jau organisms uzņemot barību pārvērš enerģijā. Tāpēc ir svarīgi savā uzturā lietot pienu un tā produktus katru dienu!

Pirmskolas izglītības iestādēs un pamatskolās bērni pienu trīs reizes nedēļā var dzert bez maksas. To nodrošina programma “Piens un augļi skolai”.

Atceries! Programmas materiālos ir pieejams aizraujošs un jautrs uzdevumu krājums skolēniem “Piens un augļi – mani draugi!”, kur var rast atbildes uz dažādiem jautājumiem un pārbaudīt savas zināšanas par veselīgu uzturu.

Publicēts: 14.11.2023