Skolas piena un augļu programmu logo ir izstrādāta elektroniska versija

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka programmām “Skolas piens” un “Augļi skolai”, kas no gaidāmā mācību gada skolās tiks īstenotas kā viena vienota programma, ir izstrādāta jauna grafiska zīme, kas apvieno logo un devīzi. Tā tagad pieejama arī elektroniskā formā.

LAD jau informēja ka skolu programmu logo un devīzes tapšanas procesā piedalījās skolēni no visas Latvijas, iesūtot savas idejas īpašā konkursā. Konkursu organizēja LAD un Zemkopības ministrija, un tajā piedalījās vairāk nekā 120 skolēnu.

Par labāko logo idejas autori tika atzīta Paula Molodavčenko no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7.klases. Paulas logo ir veidots apvienojot grāmatu, ābolu un pienu. Katra logo detaļa ir ar savu nozīmi, un to kopējā mijiedarbība veido vienotu stāstu programmām “Skolas piens” un “Augļi skolai”.

Par labākajiem devīzes idejas autoriem tika atzīti Vilis un Harijs Veldres no Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 2.a klases. Puišu izveidotā devīze – “PIENS UN AUGĻI – MANI DRAUGI! ” – trāpīgi apvieno programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” ar tās pamatvērtību – veselīgāks uzturs Latvijas skolēniem.

Grafiskā zīme veido vienotu stāstu par programmām “Skolas piens” un “Augļi skolai”. Grāmata šajā logo apzīmē zināšanas. Savukārt ābols šajā logo apzīmē veselību, jo āboli ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām tādiem kā A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C vitamīniem, kalciju, dzelzi un magniju. Piens simbolizē spēku, jo tas ir labs olbaltumvielu un aminoskābju avots, kurā ir daudz cilvēka organismam nepieciešamu uzturvielu, kā, piemēram, kalcijs un D vitamīns.

Turpmāk programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” logo tiks izmantots šo programmu popularizēšanai.

LAD atgādina, ka no 2017. gada 5. aprīļa līdz 30. aprīlim aicināja visus Latvijas skolēnus, kuri ir vecumā no 6 līdz 14 gadiem piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”.

Izstrādātais logo un devīze ir ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un lejuplādējami dažādos formātos.

21.07.2017.

Publicēts: 21.07.2017