Šogad izglītības iestādēs pienu dzers un dārzeņus, augļus ēdīs vairāk bērnu!

Ir zināms, kuras izglītības iestādes šajā mācību gadā piedalīsies programmā “Piens un augļi skolai”. Pozitīvi vērtējams, ka šogad ir pieteikušās par 24 izglītības iestādēm vairāk, nekā aizvadītajā mācību gadā – 532 bērnudārzi un 704 skolas. Arī bērnu skaits ir lielāks – par 748 bērniem vairāk (kopā 255 875 bērni).

Programmas ietvaros skolas auglis tiks izsniegts 3 reizes nedēļā, tie var būt āboli, bumbieri, kāposti, kolrābji, burkāni, ķirbji, kāļi un lielogu dzērvenes (tikai asorti sastāvā).

Piena izdalei šajā gadā pieteicās par 34 izglītības iestādēm vairāk, nekā 2019./2020.mācību gadā – 458 bērnudārzi un 637 skolas. Pienu dzers 244 043 bērni, kas ir par 995 bērniem vairāk.

Programmas “Piens un augļi skolai” mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Plašāka informācija par programmu pieejama mājaslapā piensaugliskolai.lv

29.09.2020.

Publicēts: 29.09.2020