Šī tīmekļvietne ir izstrādāta saskaņā ar Pasaules tīmekļa konsorcija izstrādātās tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.1 A līmenim (pilnu informāciju par šo – skatīt lapā: https://www.w3.org/TR/WCAG21/). Tas nozīmē, ka tīmekļvietnes izstrādē, atbilstoši vadlīnijām ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

 • Tuvināt tās saturu līdz 175%;
 • Mainīt satura kontrastu;
 • Lielākajā daļā tīmekļvietnes izmantot ekrānlasītājus (ieskaitot JAWS, NVDA un VoiceOver jaunākās versijas).

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: http://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Ja Jums ir jautājumi vai problēmas saistībā ar šīm vadlīnijām, lūdzu, rakstiet uz e-pastu timeklvietnes@mk.gov.lv.

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas visbiežāk atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

Fonta izmērs

Ir četri galvenie Web lapas tuvināšanas veidi:

 • izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas,
 • izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas,
 • instalējot īpašu pārlūka spraudni,
 • izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus.

Mēs iesakām izmantot tīmekļvietnē vai pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas.

Tīmekļvietnē iestrādātie

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāts rīks, ar kuru var palielināt un samazināt fonta izmērus. Rīks atrodams tīmekļvietnes kreisajā augšējā stūrī.

Ar pārlūku

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Jūsu operētājsistēmā

Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7 ir palielinātājs – programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).

Operētājsistēmā Windows XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

Ekrāna lasītāja izmantošana

Ekrāna lasītājs ir programmatūra, kas mēģina noteikt un interpretēt to, kas tiek attēlots ekrānā. Pēc tam šī interpretācija tiek atkārtota lietotājam audio formā vai ar Braila displeja palīdzību.

Šīs vietnes saturs ir izveidots saskaņā ar ekrāna lasītāja tehniskajiem standartiem. Piemēram, attēliem ir Alt tagi (speciāli uz tekstu balstīti apraksti), strukturālie elementi ir novietoti un sakārtoti tā, lai ekrāna lasītāja lasāmās informācijas secība būtu loģiska un viegli izpildāma.

Populāru ekrāna lasītāju izvēle:

Kontrasta maiņa

Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt četrās dažādās krāsās:

 1. melns teksts uz dzeltena fona,
 2. dzeltens teksts uz melna fona,
 3. melns teksts uz balta fona,
 4. un melnbalts saturs.

Mainīt satura krāsas var izmantojot speciālu rīku, kas atrodams tīmekļvietnes kreisajā augšējā stūrī.

Cik piekļūstama šī tīmekļvietne ir?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

 • Ne visas saites galvenās izvēlnes pirmajā līmenī ir piekļūstamas ar tastatūru, kā arī tām nav loģiska secība;
 • Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
 • Dažiem attēliem trūkst alternatīvais teksts;
 • Vairāki dokumenti ir PDF, Word un Excel formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

 • Saiti uz saturu (URL);
 • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF, braila).

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka saturs neatbilst piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums.

Kā mēs testējam šo tīmekļvietni?

Šī vietne tika testēta izstrādes laikā un arī regulāri tiek pārbaudīta attiecībā uz atbilstību Web satura pieejamības vadlīnijām V2.1 A un AA līmenim. Šos testus veic tīmekļvietnes izstrādātājs.

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību?

Regulāri testējot un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam atjaunināt un uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Piekļūstamības paziņojums

Skip to content