Ābolu pietiks visiem. Zemnieki gatavi dalībai programmā “Skolas auglis”

Augļkopis, ZS “Gaidas” pārstāvis Jānis Baltiņš: “Šogad ražai nav ne vainas. Jau vairākus gadus apgādājam apkaimes skolas no Tērvetes līdz Jelgavai ar augļiem, piedalāmies šajā programmā. Arī šogad to darīsim. Mēs audzējam ābolus un bumbierus un tos arī dodam skolēniem. Mīnusus šajā programmā nesaskatu, sadarbība ar skolām vienmēr bijusi veiksmīga un arī finansiālā puse sakārtota.”

ZS “Jāņkalni” īpašnieks Māris Ozoliņš: “Jau vairākus gadus skolas nodrošinām ar mūsu saimniecībā audzētajiem āboliem. Lai gan šogad ar ražu ir slikti, arī šajā gadā piedalīsimies. Ja ne pilnā apmērā, tad vismaz daļēji. Esmu dzirdējis no citiem saimniekiem, ka arī viņiem raža šogad ne pārāk laba. Programmu “Skolas auglis” vērtēju pozitīvi, jo tādā veidā tiek palīdzēts zemniekiem. Ir kur novirzīt savu produkciju.”

ZS “Galiņi” saimnieks Juris Strazdiņš: “Programmā “Skolas auglis” piedalāmies regulāri. Tikai ne ar augļiem, bet ar dārzeņiem apgādājam izglītības iestādes. Pārsvarā tie ir burkāni, mazliet arī kāļi un kāposti. Ja tā parēķina, apmēram 60 skolas, pārsvarā Rīgas apkārtnē, izmanto mūsu saimniecības produkciju. Raža šogad ir normāla, bet traki lielā mitruma dēļ to ir sarežģīti novākt un arī ar uzglabāšanu būs problēmas. Ja runājam par pašu programmu, varu teikt tikai atzinīgus vārdus. Šādā veidā tiek atbalstīti mūsu pašu zemnieki.”

ZS “Ķirši” saimnieks Dmitrijs Pavlovs: “Lai gan šogad raža ir krietni sliktāka nekā pagājušajā gadā, programmā piedalīsimies tāpat. To darām jau vairākus gadus. Ābolus un bumbierus dodam skolām Rēzeknes pilsētā un tās apkārtnē. Kādēļ šogad raža slikta? Nedomāju, ka to ietekmējis lielais lietus, varbūt tikai bumbieriem šis mitrums nenāca par labu. To, ka nebūs daudz augļu, zināju jau pirms vasaras. Pagājušajā gadā bija ļoti laba raža, bet, ja vienā gadā ir, otrā būs daudz mazāk. Tā arī šogad – divreiz mazāk produktu nekā pagājušajā gadā.”

17.10.2017.

Publicēts: 17.10.2017