Iepazīsti, kā Latvijā aug augļi un dārzeņi – apmeklē saimniecības!

Aicinām skolēnus, skolotājus un arī vecākus apmeklēt saimniecības, kas nodarbojas ar dažādu augļu, ogu un dārzeņu audzēšanu – ābolu, bumbieru, dzērveņu, burkānu, kāpostu un citu – visu to, ko programmas “Augļi skolai” ietvaros skolām piegādā zemnieku saimniecības.

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija ir izveidojuši īpašu karti, kur var redzēt visas tās augļkopības un dārzeņkopības saimniecības, kuras gaida pie sevis viesus, lai izstāstītu par savu darbu. Karti var apskatīt šeit: Saimniecības, kas gaida ciemos.

Kartē var atrast saimniecības, kuras gaida viesos gan individuālus apmeklētājus, gan skolēnu grupas. Iepriekš piesakoties, varat izmēģināt spēkus ražas novākšanā, augļu koku kopšanā un citos darbos. Ražas laikā varēs uzzināt daudz noderīgas informācijas arī par izaudzēto augļu un dārzeņu pārstrādi – piemēram, kā tiek spiestas sulas un ražotas sukādes.

05.04.2017.

Publicēts: 05.04.2017