Bērni saņem stādu kastu komplektus – šogad audzēs dilles un salātus

Programmai “Piens un augļi skolai” ir pavasarīgi jaunumi! Lauku atbalsta dienests, Zemkopības ministrija un SIA “Sedumi” ir sagatavojuši stādu kastu komplektus, kas līdz marta vidum tiks piegādāti pirmsskolas izglītības iestādēm.

Mūsu veselībai vispiemērotākie ir augļi un dārzeņi, kas audzēti tieši Latvijā. Tādēļ šajā pavasarī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem sniegsim lielisku iespēju iesēt un izaudzēt gardus salātus un aromātiskas dilles, kas labi noderēs veselīgu un vitamīniem bagātu maltīšu pagatavošanai.

Programmai “Piens un augļi skolai” ir būtiski bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi. Izglītojošās aktivitātes un praktiskās nodarbības ļauj saprast, kā veidojas interesantā augu pasaule.

Informatīvais materiāls un noderīgi padomi par diļļu un salātu audzēšanas gaitu ir skatāmi programmas tīmekļvietnē. Materiāls drukātā formātā, kā arī viss nepieciešamais audzēšanas procesam, ir pievienots arī katram stādu kastes komplektam.

Aicinām pirmsskolas izglītības iestādes apkopot informāciju par to, kā norit salātu un diļļu audzēšana un iesūtīt īsu aprakstu, zīmējumus, fotogrāfijas vai video dienestam: e-pasta adrese prese@lad.gov.lv. Priecāsimies redzēt atspoguļojumu arī sociālo tīklu kontos, norādot atsauci – @LADLatvija, @PiensAugliSkolai.

! Ja pirmsskolas izglītības iestāde iesūta foto vai video, kur ir redzami bērni, tad atļauja publicēt video vai fotogrāfijas ir jāsaskaņo ar bērnu vecākiem vai pilnvarotajiem pārstāvjiem. Vecāku vai pilnvaroto pārstāvju parakstītas atļaujas pirmsskolas izglītības iestādei ir jāuzrāda pēc pieprasījuma.

 

Publicēts: 29.02.2024

Skip to content