Bērni bez maksas turpinās dzert pienu un ēst augļus un dārzeņus. Veiksmīgi noslēgusies pieteikšanās programmai

Lauku atbalsta dienests ar gandarījumu paziņo, ka veiksmīgi ir noslēgusies pieteikšanās apvienotajai programmai skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu. Sākotnējie dati liecina, ka bezmaksas pienu saņems tikpat liels izglītības iestāžu skaits, kā iepriekšējā mācību gadā – 1082 izglītības iestādes. Īpašs prieks par to, ka augļus un dārzeņus ēdīs bērni ne tikai pamatskolās, bet no šī mācību gada arī vairāk nekā 450 bērnudārzos – kopā 1227 izglītības iestādēs.

Gan piena produkti, gan augļi un dārzeņi tiks dalīti katrā mācību nedēļā trīs reizes. Pienu skolās sāks saņemt no šā gada 1.oktobra, savukārt augļu un dārzeņus – no 1.novembra. Piena porcijas lielums vienam bērnam būs ne vairāk kā 250 mililitri, savukārt augļu un dārzeņu izdale paredzēta 100 gramu porcijās: var saņemt svaigu augļu (ābolu, bumbieru, dzērveņu), dārzeņu (burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju) vai to asorti porcijas. Dzērvenes būs iespējams saņemt tikai asorti kopā ar citiem augļiem vai dārzeņiem.

LAD atgādina, ka no šī mācību gada skolu programmas “Augļi skolai” un “Skolas piens” ir apvienotas un darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem. Piena produktus un  augļus un dārzeņus bez maksas šajā mācību gadā saņems gan bērni pirmskolās, gan 1.-9.klašu skolēni.

Precīzs skolu, kas piedalās saraksts, tiks publicēts mājaslapā https://piensaugliskolai.lv interaktīvajā skolu kartē tuvāko nedēļu laikā.

20.09.2017.

Publicēts: 20.09.2017