Programmā “Piens un augļi skolai” sākas produktu izdale skolās

No šā gada 2.oktobra Latvijas izglītības iestāžu bērni un jaunieši sāks saņemt pienu, augļus un dārzeņus programmā “Piens un augļi skolai”. Augļus un dārzeņus šajā mācību gadā ēdīs 270 633 bērni 1335 izglītības iestādēs, bet 1247 izglītības iestādēs 261 854 bērni dzers pienu. Dati liecina, ka programmas popularitāte aug un šogad tajā iesaistīsies lielāks bērnu skaits, piemēram, augļu un dārzeņu saņemšanai pieaugums ir vairāk nekā par 2900 bērniem.

Gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus bez maksas trīs reizes mācību nedēļā var saņemt gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni. Produkti, ko var saņemt skolās, ir pasterizēts dzeramais piens, āboli, bumbieri, kāposti, kolrābji, burkāni, ķirbji, kāļi, lielogu dzērvenes (tikai asorti sastāvā), bet no 2024./2025. mācību gada arī gurķi, pastinaki un tomāti.

Programmas “Piens un augļi skolai” mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Plašāka informācija par programmu lasāma mājaslapā izvēlnē “Par programmu”.

Programmu finansē gan Eiropas Savienība, gan Latvijas valsts.

Publicēts: 02.10.2023

Skip to content