Ideju konkursa uzvarētāji dodas ekskursijā uz Rāmkalnu cukāžu ražotni

2018.gada maijā programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs organizēja ideju konkursu “Piens un augļi mani draugi”, lai izveidotu un atdzīvinātu programmas tēlu, kurš palīdzētu veidot bērnos un skolēnos izpratni par veselīgas ēšanas paradumiem.

Konkursā uzvarēja Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, 5.a klases komanda “M&M” ar ideju jauno par tēlu – Ābolu Pienšļāci, kurš ir kļuvis par programmas “Piens un augļi skolai” draugu! Programmas draugu turpmāk varēsi sastapt dažādos pasākumos, kur tas rosinās ēst veselīgi.

2018.gada 4. oktobrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 6.a un 6.b klase devās ekskursijā uz Rāmkalniem. Ekskursija bija kā balva par uzvaru konkursā.

Par ekskursiju stāsta paši konkursa uzvarētāji – šobrīd jau 6.a klase skolēni un audzinātāja Silvija Strautmane:

“Pirmā pietura bija Rāmkalnu ražotnē, kur ražo cukādes. Ekskursijas vadītāja visiem izdalīja baltus halātus, cepurītes un bahilas, lai cehos neienesam netīrumus. Arī  rokas bija jāapstrādā ar dezinfekcijas līdzekli.  Ekskursijas laikā mēs apskatījām, kā augļi un dārzeņi  pārvēršas cukādēs. Vērojām visu ražošanas procesu, kā augļi un dārzeņi pārvēršas garšīgās cukādēs. Visinteresantāk bija žāvētavā, kur mēs taisījām pastilas un vērojām, kā lielos skapjos žāvē ogas un dārzeņus.

Nākošā pietura bija Rāmkalnu izklaides parks, kurā mēs braucām ar rodeļiem, šļūcām ar kamerām un lēkājām ar gumijām pa batutu. Visiem ļoti patika šīs izklaides, vēl jo vairāk tāpēc, ka visu atmaksāja Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kura rīkoja šo konkursu.

Ekskursijas noslēgumā mēs ieturējām pusdienas Rāmkalnu bistro. Pusdienas bija ļoti garšīgas!

Pēc izklaidēm mēs Rāmkalnu veikalā iegādājāmies produkciju: cukādes, saldējumu, sulas, tējas  un citas preces. Tālāk mūsu ceļš veda uz mājām. Mēs bijām apmierināti ar šo mācību ekskursiju.

Paldies konkursa organizētājiem!”

09.10.2018.