Bērni izglītības iestādēs arī šajā mācību gadā saņems skolas pienu un skolas augļus

Šā gada 10. septembrī noslēdzās pieteikšanās programmā “Piens un augļi skolai”. Šogad pienu dzers un augļus un dārzeņus ēdīs bērni vairāk nekā 1200 izglītības iestādēs. Skolu programmas ietvaros gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni bez maksas trīs reizes mācību nedēļā var saņemt gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus. Populārākie augļi un dārzeņi, ko saņem bērni, ir āboli,burkāni un bumbieri.

Skolu skaits, kas piedalās programmā, ir līdzīgs kā iepriekšējā 2019./2020. mācību gadā, kad programmā iesaistījās 1270 izglītības iestādes, no kurām augļus un dārzeņus izdalīja 1212 iestādes, savukārt pienu – 1124 iestādes.

Šajā mācību gadā Lauku atbalsta dienests plāno organizēt arī dažādas aktivitātes, piemēram, pirmajā mācību pusgadā tiks organizētas interesantas aktivitātes skolēniem sociālajos tīklos – TikTok, Instagram un Youtube.

Programmas “Piens un augļi skolai” mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Plašāka informācija par programmu lasāma mājaslapā https://piensaugliskolai.lv/lv/

17.09.2020.

Publicēts: 17.09.2020