Bērnus aicina iesaistīties konkursā “No sēklas līdz galdam”

Kā no sēklas izaug augs? Kā tas jākopj? Kā konkrētus augus var izmantot ēdiena pagatavošanā? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem bērni Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs meklēs un atradīs atbildes!

Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Lauku atbalsta dienests Eiropas Komisijas programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros organizē konkursu “No sēklas līdz galdam”. Konkurss noritēs no 2019. gada 20. marta līdz 28. maijam, bet tā uzvarētāji tiks paziņoti 7.jūnijā.

Konkursa mērķis ir veicināt pirmsskolas iestāžu skolēnu izpratni par to, kā no sēkliņas izaug augs, kādas rūpes tas prasa, vienlaikus pievēršot uzmanību programmas “Piens un augļi skolai” īstenošanai pirmsskolas izglītības iestādēs, veselīga uztura nozīmei, kā arī attīstīt bērnos pašizpausmes, pašiniciatīvas un radošās spējas.

Marta mēnesī pirmsskolas izglītības iestādes saņem “Stādu kastes” (sēklas, augsni, kasti) kopā ar informatīvo lapu par sēklu audzēšanu. Konkursa laikā bērni kopā ar pedagogiem sēj, kopj, pēta un vēro augu un veido radošo darbu.

Konkursa nolikums un apraksts, kā kopt sēklas, lasāms sadaļā “Konkursi”.

Foto galerija, kā stādu kastes saņem Jelgavas PII “Rotaļa”:

Konkursa organizētāji ir pārliecināti, ka sēkliņu audzēšana un kopšana, kā arī radošo darbu veidošana būs prieka pilna un aizraujoša aktivitāte gan bērniem, gan viņu vecākiem.

18.03.2019.

Publicēts: 18.03.2019