Noslēdzies konkurss “No sēklas līdz galdam” – saņemti 352 darbi

Kā no zirņa sēklas izaug augs? Kā tas jākopj? Kā zirņus var izmantot ēdiena pagatavošanā? Atbildes uz šiem jautājumiem šā gada martā, aprīlī un maijā meklēja pirmsskolas izglītības iestāžu bērni kopā ar saviem pedagogiem, iesaistoties konkursā “No sēklas līdz galdam”. Martā pirmsskolas izglītības iestādes saņēma komplektu: kasti ar augsni un zirņiem. Uzdevums bija iesēt zirņus un pētīt, kā tie aug, kopt tos un veidot radošo darbu – zīmējumu kopumu, kolāžu, foto kolāžu, video vai citu radošu vizuālo darbu.

Visi konkursa dalībnieki saņems veicināšanas balvas – sienas kalendārus 2019.mācību gadam. Tos Lauku atbalsta dienests izglītības iestādēm nogādās 2019.gada septembrī. Specbalvu saņēmēji tiks paziņoti pēc nedēļas – šā gada 7.jūnijā.

Atsaucība dalībai konkursā bija ļoti liela. Kopā tika saņemti 352 konkursa darbi.

Lauku atbalsta dienests aicina visus pārliecināties, ka nosūtītais darbs ir iekļauts sarakstā, kā arī sniegt papildu informāciju tajos gadījumos, ja var precizēt darba autorus, jo ir gadījumi, kad esam saņēmuši darbiņu, bet tā autori nav zināmi. Ja ir nepieciešams sniegt papildu informāciju, lūdzam ar mums sazināties pa e-pastu prese@lad.gov.lv.

Lauku atbalsta dienests ir izveidojos nelielu foto galeriju, lai ikviens interesents varētu apskatīt vismaz daļu no saņemtajiem konkursa darbiem.

Konkursā tika iesniegtas arī interesantas receptes, kuru pagatavošanās nepieciešams izmantot zirņus.

Konkursu “No sēklas līdz galdam” organizēja Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Lauku atbalsta dienests Eiropas Komisijas programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros.

03.06.2019.

Publicēts: 03.06.2019