Atbalsts piena un piena produktu piegādei izglītības iestāžu skolēniem ("Skolas piens")

Eiropas Komisijas finansētā programma “Atbalsts piena produktu piegādei izglītojamiem” jeb “Skolas piena” programma ir viens no vienotā Tirgus kopējās organizācijas atbalsta instrumentiem, kaut arī programmas pamatmērķi ir saistīti ar veselīga uztura un piena patēriņa veicināšanu starp skolēniem, nevis tirgus regulēšanu.

Programmas ietvaros izglītojamiem ir iespēja katru mācību dienu saņemt līdz 250 ml piena vai noteiktu piena produktu par samazinātu cenu, bez tam, programma paredz iespēju dalībvalstij piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta, ļaujot produktu cenu vēl vairāk samazināt vai pat nodrošināt tos bez maksas.

Eiropas „Skolas piena” programma mudina bērnus lietot piena produktus un ievērot sabalansētu diētu. Veicinot pareizas ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, tā spēlē arī zināmu izglītojošu lomu.

Atbalstāmās nozares

• Piensaimniecības nozare